fbpx

Prawnicy od startupów

Dla inwestorów

Swoją ofertę kierujemy do inwestorów oraz funduszy venture capital, private equity, które potrzebują sprawdzonych rozwiązań mających na celu zabezpieczenie powierzonych środków pieniężnych, zabezpieczenie kontroli nad podmiotami, w które inwestują  a także zapewnienie możliwości optymalnego wyjścia z biznesu.

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji wraz z tworzeniem struktur. Doradzamy na etapie początkowym, czyli od przygotowania inwestycji, poprzez jej realizację, wykonanie, aż do wyjścia z inwestycji.

Nasze doradztwo w odniesieniu do etapów:

Etap I – przygotowania inwestycji

Określamy strukturę prawną z uwzględnieniem celów biznesowych inwestora. Współpracując z doradcami podatkowymi określamy właściwy kształt transakcji.

Etap II – dokumentacji transakcyjnej oraz inwestycji

Kompleksowo przygotowujemy dokumentację transakcyjną, w szczególności termsheet, umowę inwestycyjną, umowy spółek, protokoły zgromadzeń, umowy o ustanowienie zabezpieczeń.

Wspieramy inwestorów w negocjacjach z pomysłodawcami, a następnie obsługujemy transakcję.

W trakcie inwestycji monitorujemy prawidłowość realizacji jej przez pomysłodawców, a także monitorujemy wykonywanie zobowiązań wynikających z umów inwestycyjnych.

Finalnie, doradzamy także przy wyjściu z inwestycji z zastosowaniem takich konstrukcji jak drag along, tag along, earn out.

Dla twórców, pomysłodawców

Pomagamy również pomysłodawcom czy twórcom nowatorskich rozwiązań w projektach inwestycyjnych z funduszami private equity, venture capital, prywatnymi inwestorami, aniołami biznesu.

Zabezpieczamy interesy startujących przedsiębiorców zapewniając kompleksową obsługę doradczą na każdym etapie inwestycji. Wyjaśniamy kwestie prawne, przygotowujemy dokumentację, negocjujemy umowy i warunki inwestycji z inwestorami.

Nasze doradztwo obejmuje:

  1. doradztwo na etapie początkowym i w trakcie inwestycji, w tym weryfikację dokumentów transakcyjnych, ich negocjowanie, analizę zabezpieczeń oczekiwanych przez inwestora, zabezpieczenie interesów twórców oraz ich know-how, a także jeśli będzie taka potrzeba, także przygotowanie podmiotów do badania prawnego przez inwestora w trakcie inwestycji,
  2. doradztwo potransakcyjne – w trakcie inwestycji obsługujemy w sposób bieżący podmioty, doradzając zarządom czy wspólnikom, ale też pilnując należytej realizacji umów inwestycyjnych, zapewniając bezpieczeństwo inwestycji także dla pomysłodawców.